BOSCH Standard for Ceramic Diamantový dělicí kotouč, 125 x 22,23 x 1,6 x 7mm 2608602202
BOSCH Standard for Ceramic Diamantový dělicí kotouč, 125 x 22,23 x 1,6 x 7mm 2608602202

BOSCH Standard for Ceramic Diamantový dělicí kotouč, 125 x 22,23 x 1,6 x 7mm 2608602202

BOSCH Standard for Ceramic Diamantový dělicí kotouč, 125 x 22,23 x 1,6 x 7mm 2608602202 - Průměr: 125 mm - Průměr otvoru: 22,23 mm - Šířka řezu: 1.6 mm - Výška segmentu: 7 mm ... Zobrazit celý popis »


Výrobce: BOSCH
Kód / Model: 2608602202

Popis

BOSCH Standard for Ceramic Diamantový dělicí kotouč, 125 x 22,23 x 1,6 x 7mm 2608602202

- Průměr: 125 mm
- Průměr otvoru: 22,23 mm
- Šířka řezu: 1.6 mm
- Výška segmentu: 7 mm BOSCH STANDARD for CERAMIC je cenově výhodný diamantový dělicí kotouč pro čisté řezání hran keramických obkladů a dlažeb, který má sintrované diamantové řezací segmenty.

Diamantové kotouče představují díky svým vlastnostem možnost až mnohonásobného prodloužení životnosti. Vynikají vysokou přesností, výkonností, životností, vyšší bezpečností při práci a v neposlední řadě zvýšenou hygienou práce díky eliminaci prašnosti a hluku. Tento druh kotoučů se uplatňuje především v oblasti pozemních a inženýrských staveb, sklářství, u pokrývačů a kameníků, ale čím dál více oceňují jejich vysokou kvalitu i domácí kutilové.

Lze je rozdělit na celoobvodové a segmentové, které se od sebe liší typem segmentu. Celoobvodové diamantové kotouče mají nepřerušovaný souvislý segment, který je k tělu kotouče většinou připevněn tzv. metodou sintrování, kdy je vrstva segmentů kotouče vytvořena „spékáním" spojovacích materiálů – pod tlakem dochází k slisování segmentů s jádrem listu. Takovéto kotouče jsou vhodné zejména pro řezání měkkých a středně tvrdých materiálů, jako je například dlažba, keramické obklady a středně tvrdý beton, a obecně pro aplikace, u kterých je vyžadován hladký řez bez vylamování hran. Tyto kotouče je ale nutné chladit. Oproti tomu se segmentové diamantové kotouče s přerušovaným obvodem vyznačují lepším chlazením a odvodem řezaného materiálu. Další možností je pak kotouč z kovového nosiče a segmentů, které jsou k nosiči přivařeny laserem - jedná se o velmi účinný způsob připevnění segmentu k jádru listu laserovým paprskem, díky kterému jsou pak takovéto kotouče odolné proti velkému zatížení bez nutnosti chlazení. V současnosti se jedná o nejdokonalejší technologii.

Další podstatné rozdělení diamantových řezných kotoučů je podle oblasti použití, tedy řezaného materiálu (kotouče na beton, keramiku, kámen, asfalt, porcelán, atd.). Jedná se o jeden z nejdůležitějších faktorů při výběru vhodného řezného kotouče, jen tak je totiž možné dosáhnout maximální řezné rychlosti a dlouhé životnosti. Životnost diamantového kotouče je však nejvíce ovlivněna způsobem, jakým se s ním zachází. Je proto třeba mít na mysli základní pravidla pro práci s těmito vysoce výkonnými nástroji:

kotouč musí být přesně upevněn
kotouč nesmí být vystaven nárazu ani pádu
směr otáčení řezného kotouče, který je naznačen šipkou, je nutné dodržovat
při řezání se nesmí na kotouč tlačit – hmotnost stroje/nářadí je v řadě případů dostačující je nutné zabraňovat přehřátí kotouče – je vhodné ochlazovat diamantový kotouč během na prázdno
kotouče je možné používat pouze pro přímý řez
je nutné dodržovat předepsané maximální otáčky kotouče
kotouče určené pro řezání za mokra se nesmí používat bez chlazení.

Recenze (0)

Napsat recenzi

Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Hodnocení: Nejhorší           Nejlepší

Opište prosím kód z obrázku do pole níže:© 2007 - 2022 StavbaEU.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.